FFS

Moderator: pamela

Dietrich

Post by Dietrich » 10:06 Friday 7 Nov 2003

Nu tā, ar dd man sanāk tomēr ext3 ātrāks, par apmēram 15%...
speed, space tiešām pārslēdz, ar tiem es arī eksperimentēju, drusku var dabūt efektu. Bet ja mazāk kā 5% brīvās vietas, tad automātiski pārslēdzas uz space un tur laikam nekā nevar darīt, a kurš grib uz diska jūzerim nepieejamu vietu >=10% turēt? (pie tā sanāk maksimums uz ātrumu)
Ar diska setingiem it kā neeksperimentēju, ja neskaita bloka izmēru (sadaļu uz 4 un unixbencha kodā uz 16 - neko nedeva ne tas, ne tas). Galu galā, ja jau tā pieejam, tad droši vien arī ext3 var kaut kā bišku paātrināt...
Jāizpēta stingrāk tas unixbencha kods, gan jau tur būs atbilde.

Vells

Post by Vells » 13:26 Friday 7 Nov 2003

Nu diska mode ir ljoti svariigs pasaakums

Shajaa Linkaa ir pilniigi viss

http://www.storagereview.com/guide2000/ ... sUDMA.html
search.php , ja nau gaaz valjaa

Dietrich

Post by Dietrich » 14:57 Friday 7 Nov 2003

Neredzu tai linkā neko jaunu, bet kāds tam sakars ar lietu? Vai tad pašai sistēmai kaut kur jāuzrāda, kādu DMA lietot? :shock:

Vells

Post by Vells » 15:30 Friday 7 Nov 2003

Tas links bij domaats kur var eerti apskatiit modes un saliidzinaat vai Tev abaam kasteem ir vienaadas modes diskiem, kuraam veici testus.

Apgriezieni droshvien ka ir vienaadi 7200.

Patiesiiba mans liek man domaat ka DMA modes ir atkariigs, vai nu kernelis saceert chipu, kas ir uz mammas vai nee, un tad paliek pie PIO, ja neko nau sacirtis, bet par modes mainiishanu nezinu. Man taa liekas ka taa ir.

Dietrich

Post by Dietrich » 16:06 Friday 7 Nov 2003

OK, vispār jau links arī noderīgs, bet runa jau nebija par to, kaste utt. vispār abiem viena, kā jau minēju. Faktiski runa ir par to unixbench testu, kas skaitās viens no standarta utīļiem Linux kerneļa testēšanai. Vot uzlaidīs kāds un dabūs benčmarku 50 BSD un 95 Linuxam un ej nu attaisnojies, ka pēc tā paša benčmarka C kompileris strādā 3x ātrāk - vienalga kopsummā sanāk, ka BSD bremzē. Kaut kur tanī testā ir zapadlo un to es gribu atrast.
Last edited by Dietrich on 17:02 Friday 7 Nov 2003, edited 1 time in total.

Dietrich

Post by Dietrich » 16:57 Friday 7 Nov 2003

Moš atradu...viņš uz katru operāciju 2reiz taisa sync( ). Kaut kur tā kā dzirdēts, ka pie soft updates syncojas viss no / līdz failam...nav brīnums, ka pingvīns pa to laiku pagūst vēl četrus sīkus failiņus ierakstīt! Reāli jau mums nevajag sekundē nez cik 256b failus rakstīt un kattreiz syncot.
Vismaz neko labāku pagaidām neredzu.

Vells

Post by Vells » 18:34 Friday 7 Nov 2003

nu ja tas ir Linux kernelim , tad nau briinums ka linux kernelis uzraadiis labaakus rezuultaatus.Moshka ir kaads BSD brench tests un pameegjini to uz Linux, teoreetiski Linux buus leenaaks

petruha

Post by petruha » 23:58 Friday 7 Nov 2003

nu linuxam, manupraat, jaabuut biki aatraakam. tur tie shiziishi vislaik kautko baxta..

Jurz

Post by Jurz » 00:33 Saturday 8 Nov 2003

bildīšu es arī savas domas par šo tēmu..

man domāt, ka jūrasputns ir biku ašāks nekā mūsu ragainais. tā lasīju kādā apskatā. jūrasputns iedzen uz tā rēķina ka kaut ko haltūrē. bet BSD raxta visu ar optimizācijām, bet tomēr pēc labākās sirdsapziņas.

rezultāts tāds, ka linukss dažas reizes pakaroties vai noraustoties strāvai var efektīvi piebeigt savu failu sistēmu - kad vēl lietoju jūrasputnu, parasti tā arī bija pat ar tām žurnalizējošajām failu sistēmām. salasījos, ka ext3 baigi kruta būs & speciāli testēju - izslēdzu sistēmai strāvu.. un nomira man pingvīns.

nu jā, bet BSD savukārt uzmanīgāk darās ar metadatiem, kā rezultātā arī ir tie 90% no pingvīna diska ātruma. bet nu toties BSD nekādi neizdodas nobeigt - jau būs kādas reizes 5 pārspēts linuksa instalācijas dzīves ilgums. (:

Dietrich

Post by Dietrich » 00:58 Saturday 8 Nov 2003

Kur ta tas redzēts, ka putns atraujot strāvu ir dzīvāks par ffs? Ja nu liec async, bet tas, starp citu ne vella nedod!!! Es nu toč mēģināju ko varēju un async bija no nīkulīgākajiem efektiem. Un ja man kāds teiks, ka tas ir labs, tad es viņam citēšu no man kāpēc tas neir labs un mums būs laba flamme!
Koroče es ir erebušs, bet es grib izprast to sync(). Redzi, nelaime tā, ka unixbench nav taisīts speciāli Linux kernelim - vienkārši tas ir viens no labākajiem (korektākajiem) UNIX testiem un tāpēc to arī izmanto putni. Ja mums tas neder, tad es grib totāli sparast kapēc.

Locked